Тема 1: «Апаратне й програмне забезпечення мереж. Поняття робочої групи, домену, користувача і сеансу користувача; вхід у локальну мережу. Навігація локальною мережею»
I. Виконати актуалізацію опорних знань. Перейти за посиланням http://www.kharkivosvita.net.ua/cdo/mod/lesson/view.php?id=9665 пройти тест та зробити скрін результату. Надіслати фото викладачу на електронну пошту slava_igorovich@ukr.net
II. Ознайомитись з теоретичним матеріалом.
III. Домашнє завдання.
1.Записати основні поняття уроку.
2.Підготувати доповідь на тему: Види комп’ютерних мереж. Апаратне й програмне забезпечення мереж. (надіслати в електронному вигляді на пошту викладачу)
Тема 2: «Види накопичувачів інформації»
І. Ознайомитись з матеріалом теми.
- Внутрішні HDD (жорсткі диски). Не будемо заглиблюватися в будову цього накопичувача, скажемо лише що поки це найпоширеніший вид накопичувачів, який використовується в більшості комп'ютерів, відеореєстраторів та інших пристроїв вимагають зберігання пам'яті. Жорсткий диск отримав свою назву через записи всієї інформації на жорсткі алюмінієві або скляні пластини. Може мати більший обсяг пам'яті і відносно недорогий. - Зовнішні HDD (жорсткі диски). Все те ж саме що і з внутрішніми жорсткими дисками, тільки адаптований для підключення до пристроїв із зовні, а саме через USB, а не SATA кабель. - SSD-диски. Пристрій, який записує інформацію немеханічним способом, а саме зберігає її на мікросхемах. SSD диски набагато швидше "переробляють" інформацію, в зв'язку з чим набагато швидше ніж жорсткі диски, але відповідно дорожче. - USB флеш накопичувачі. Всім відомі флешки, які зберігають інформацію за допомогою флеш пам'яті і підключаються до комп'ютера через USB порт. Як утворилася назва думаю і так зрозуміло. - Карти пам'яті. Всі ті ж флеш накопичувачі, але підключаться іншим способом, і найчастіше монтуються всередину пристрою. Велика перевага це маленькі розміри. - Оптичні диски. Старі добрі CD і DVD диски, для читання яких необхідний оптичний привід. На сьогодні цей вид накопичувача інформації йди на задній план, хоча ще користується попитом.
ІІ. Створити короткий конспект та надіслати викладачу на електронну пошту (slava_igorovich@ukr.net)
ІІІ. Описати в конспект, який саме накопичувач ви використовуєте, його технічні характеристики.
Тема 3: «Типи корпусів ПК»
І. Ознайомитись з матеріалом теми.
Small Form Factor (компактний).
Цей тип корпусу відрізняють компактні розміри. Він особливо зручний для офісних комп’ютерів, або для домашнього ПК, якщо вам не потрібна особливо потужна система. Розміри такого корпусу досить невеликі (близько 25х25 см), що дозволяє йому легко вписатися в будь-який інтер’єр і зайняти мінімум місця. У таких корпусів є великий мінус, така мініатюризація вимагає підходящої «начинки», невеликі розміри деталей. У такій корпус вже не вийти, наприклад, вставити сучасну потужну відеокарту або процесор. Крім того, малі габарити можуть викликати проблеми з охолодженням, компоненти можуть перегріватися, викликаючи збої та поломки системи.
Mini-Tower Form.
Такий корпус вже можна використовувати для досить потужного офісного ПК, або для домашнього медіа-центру. Такі корпусу, як правило, спочатку укомплектовані блоками живлення потужністю від 400W. В такому корпусі можна зібрати хорошу систему з двоядерним процесором, поставити потужну відеокарту, але, багато сучасних комплектуючі для такого варіанту доведеться вибирати з розрахунку «міні». Ще однією незручністю є необхідність щомісячної чистки від пилу.
Moddle-Tower Form.
Цей тип корпусу є найпопулярнішим і поширеним. У такій корпус можна легко помістити хорошу систему вентилювання, кілька потужних відеокарт, поставити додаткові жорсткі диски. Цей корпус добре підійде для тих, хто не обмежений розмірами системного блоку. Подібний тип корпусів складно вписати в інтер’єр, але він забезпечує хорошу продуктивність системи і задовольнить вимоги навіть затятих «ігроманів».
Big-Tower.
Такий корпус дуже рідко можна зустріти в якості домашнього ПК. Він помітно більше всіх інших, і його висота досягає, як мінімум, півметра. В цьому корпусі можна розмістити не лише штук п’ять хороших відеокарт або вінчестерів, він придатний для створення серверів або комп’ютера, керуючого іншими комп’ютерами в офісі. Такий корпус дозволяє розмістити в ньому хорошу вентиляцію, що позбавить комп’ютер від можливості перегріву. Таким чином, Big-Tower ідеально підходить найбільш просунутим користувачам, які зайняті в області IT технологій та особливо вимогливим геймерам.
Першим моментом, на який потрібно звернути увагу при підборі або конструюванні корпусу — чи є достатнім внутрішній простір. Необхідно визначити, чи зможете ви помістити туди пристрої для необхідного охолодження системного блоку, установки вентиляторів. Необхідно, щоб повітря вільно циркулював всередині корпусу, забезпечуючи тим самим охолодження всіх деталей.
Звертайте увагу на потужність,що знаходиться в корпусі, або купленого окремо блоку живлення (БЖ). Вона повинна бути достатньою для планованої системи ПК. Також слід звернути увагу на розташування блоку живлення в корпусі. При великих потужностях БП потрібно подумати про його охолодженні. БЖ потрібно охолоджувати лише себе.
Якщо БЖ знаходиться зверху ми отримуємо такі переваги:
- Досить низький рівень шуму (19дБ) при установці БЖ потужністю 430 Вт, вентиляторі ARX FD1212-S2142E 12V 0,36A 2400 об / хв.
- Температура елементів підвищується незначно (+3 градуси в БЖ і +1 градус в корпусі)
- Стандартне розташування.
- Вільний вихід повітря.
Компанією SilverStonetek налагоджений випуск корпусів з нижнім розташуванням БЖ.
Переваги даної конструкції є:
- Блок живлення служить для охолодження тільки себе.
- Не виникає необхідності переробляти БЖ.
- Низький центр ваги для корпуса ПК.
З недоліків можна відзначити: надмірний шум вентилятора і утруднений доступ повітря до вентилятора БЖ.
ІІ. Створити короткий конспект та надіслати викладачу на електронну пошту (slava_igorovich@ukr.net)
Тема 4: «Джерела безперебійного живлення»
І. Ознайомитись з конспектом теми
ІІ. Створити власний конспект з урахуванням основних термінів теми.
ІІІ. В кінці теми описати, яким ДБЖ користуєтесь ви, його основні характеристики, плюси та мінуси в роботі.
ІV. Надіслати конспект викладачу на електронну пошту (slava_igorovich@ukr.net)
Тема 5: «Блоки живлення»
І. Ознайомитись з конспектом теми
ІІ. Створити конспект по основним термінам теми
ІІІ. Описати, який блок живлення стоїть у вашому ПК, його потужність, сертифікат та тип охолодження (якщо ПК немає, або використовуєте ноутбук, опишіть блок живлення, який би ви вибрати для свого ПК)
Тема 6: «Принтери. Типи принтерів»
І. Ознайомитись з конспектом теми
ІІ. Створити конспект по основним термінам теми
ІІІ. Описати, який, на Вашу думку, принтер є більш доцільним для використання в домашнії умовах, описати чому саме
Views: 18