ТЕМА: «Колірне коло»
- Ознайомитись з конспектом уроку, а саме з темою «Колірне коло», сторінка 5
- Створити конспект на задану тему
- Надіслати конспект викладачу
Тема: “Психологія кольору”
- Ознайомитись з матеріалом теми.
- Виписати в конспект особливості кожного кольору в психології
- Описати свій улюблений колір
- Конспект надіслати викладачу на електронну адресу.
Тема: “Основи теорії дизайну. Стиль та композиція в дизайні”
- Ознайомитись з відеоматеріалом за посиланням
2. Виписати в конспект основні терміни з відео, а саме:
- дизайн
- дизайнер
- композиція та її види
- закони композиції
- композиційні прийоми
3. Створений конспект надіслати викладачу на електронну пошту.
Тема: «Принципи побудови знаків»
- Ознайомитись з конспектом до теми уроку
- Виписати основні терміни та поняття
- Створений конспект надіслати викладачу на електронну адресу slava_igorovich@ukr.net
Тема: «Поняття видання та видавничої справи»
- Ознайомитись з темою «Поняття видання та видавничої справи»
- Виписати в конспектосновні поняття до даної теми
- Конспект з поняттями надіслати викладачу на електронну пошту slava_igorovich@ukr.net
Тема : «Основні друкарські терміни»
Символи
- Шрифт — набір символів певного розміру і зображення.
- Кегль — розмір шрифту. При ручному наборі використовувалися металеві літери, на зразок тих, які застосовуються в друкарських машинках. Складачі викладали весь текст смуги з таких літер, як з цегли. Розмір пластинки, на якій була нанесена буква, і називався кеглем.
- Гарнітура — набір символів одного малюнка всіх розмірів, насиченості і зображення.
- Зображення шрифту — включає, як правило, чотири варіанти представлення одного і того ж самого шрифту — нормальний, напівжирний (Bold), курсивний (Italic) і напівжирний курсив (Bold—Italic). У деяких гарнітурах додаткові типи.
Одиниці вимірювання
- Пункти (рі) — пункт рівний 0,353 мм. У пунктах звичайно вимірюється кегль і інтерліньяж.
- Піки (р) — один спис рівний 12 пунктам, або 1/6 дюйма (0,168 дюйми).
- Цицеро (с) — дана одиниця вимірювання прийнята в Європі і дорівнює приблизно одному спису (5,62 цицеро рівні 1 дюйму або 12 пунктам).
- Кругла шпація — фіксований пропуск, ширина якого рівна символу. Кругла шпація значно ширша за звичний пропуск.
- Напівкругла шпація — фіксований пропуск, на половину менший круглій шпації. У більшості шрифтів вона співпадає з шириною цифр, тому вона може використовуватися для вирівнювання чисел (наприклад, однозначних і двозначних).
- Тонка шпація — рівна чверті круглої шпації. Цей вид фіксованого пропуску традиційно використовується для відділення або питального знаку оклику від попереднього символу.
Пробіли
- Інтерліньяж — відстань по вертикалі між рядками в абзаці?
- Трекінг — відстань між символами в словах. Параметри трекінга, як правило, є глобальними характеристиками шрифтів і мають різні значення залежно від кегля.
- Кернінг — інтервал між певними парами символів. Звичайно застосовується лише для окремих пар символів або в невеликих фрагментах тексту для точної настройки міжбуквених інтервалів.
Абзаци
- Відступи — пропуски на початку абзацу (“червоний рядок”).
- Відбиття — пропуски до і після абзацу.
- Виключка — вирівнювання абзаців щодо сторінки. Виключення може бути по лівому краю, по правому краю, по центру і по формату, а також повною.
Елементи макету
- Колонки — тип вертикального розділення смуги. Відстань між колонками називається “средником”.
- Поля — порожній простір навколо тексту. Поля повинні бути достатньо великими для забезпечення комфортності читання. Поля можуть також використовуватися як елемент дизайну.
- Колонтитули — текстові і графічні елементи, що повторюються на кожній сторінці (як правило, колонтитули розміщуються у верхній або нижній частині смуги, рідше — на зовнішньому краю). Використовуються для полегшення читання (наприклад, в словниках або журналах), а також як елемент дизайну публікації.
- Колонцифри — звичайно це номери сторінок, витримані в одному стилі та розташовані на кожній сторінці публікації.
- Направляючі — допоміжні лінії, за допомогою яких здійснюється вирівнювання текстових і графічних елементів публікацій.
- Модульна сітка — може бути використана .для створення рядків і колонок довільної висоти і ширини, а також для автоматичного розміщення направляючих відповідно до базової сітки. Можна зберегти набори ліній у файли модульних сіток і надалі багато разів використовувати їх на різних сторінках публікації або в інших публікаціях.
Виробничі терміни
- Шашкові кольори — кольори заданого відтінку, одержані за допомогою наперед приготованих і змішаних фарб (на зразок автомобільних емалюй)
- Кожен шашковий колір має свій номер.
- Складові (або тріадні) кольори — для отримання всього різноманіття кольорів на друкарському відтисненні використовуються чотири основні фарби: блакитна (Cyan), пурпурна (Magenta), жовта (Yellow) і чорна (Black). Чорна фарба додається для збільшення насиченості і контрастності, а також для друку чорних елементів (наприклад, тексту).
- Кольороділення — процес роздільного друку кожного кольору, вживаний при підготовці форм для друкарського друку. Для повнокольорового відбитку потрібно 4 плівки — по одній для кожного складового кольору.
- Фальцювання — операція, виконувана в друкарні, яка полягає в згині віддрукованих листів паперу.
- Спуск смуг — процес компоновки сторінок так, щоб після друку, фальцювання, брошурування і обрізання листів вийшла єдина книга з правильно пронумерованими сторінками. Спуск смуг необхідний при підготовці публікації меншого формату, ніж формат листів, на яких вироблятиметься друк в друкарні (наприклад, книга формату А5, друкована на листах А4).
- Розтиск — збільшення розміру друкарської крапки, що відбувається в результаті вбирання фарби папером. Величина розтиску залежить від якості паперу.
Модуль: Формальна логіка
- Ознайомитись з матеріалом в презентації.
- Створити конспект
Views: 71